Konflikt rozwodowy - grupa wsparcia 

Konflikt rozwodowy- grupa wsparcia
Prowadzące: Anna Jachniewicz i Monika Mrozińska
dwa piątki w miesiącu
godzina: 18:00-19:30

Trwa nabór do grupy!

GRUPA WSPARCIA DLA RODZICÓW W KONFLIKCIE ROZWODOWYM

Rozwój teorii kryzysu sprawił, że rozwód jest dziś ujmowany jako rodzaj kryzysu małżeńskiego czy rodzinnego, który wywołuje różnorodne zmiany i niekoniecznie niesie za sobą wyłącznie negatywne skutki. Nie mniej jednak kryzys rozstania jest sytuacją uruchamiającą u przechodzących przez niego ludzi bardzo silne emocje, takie jak: rozczarowanie, niechęć, żal, wrogość. I właśnie te emocje mogą we wczesnym etapie rozstania blokować poszukiwanie rozwiązań. Rodzice, którzy nie radzą sobie z własnymi emocjami, nie potrafią skoncentrować uwagi na dziecku i tym, czego ono potrzebuje. Nierzadko konflikt pochłania ich do tego stopnia, że nie są wystarczającym oparciem dla swoich pociech – sami potrzebują wsparcia, by później móc je dawać innym.

WSPARCIE DOŚWIADCZONYCH TERAPEUTÓW Z FORTIS MENTIS W WARSZAWIE

W grupie wsparcia dla rodziców w konflikcie rozwodowym pomoc znajdują rodzice będący:

w sytuacji rozwodu, separacji lub rozstania z partnerem. Uczą się efektywnie pracować

z niełatwymi emocjami, takimi jak: rozczarowanie, złość, niechęć, żal, wrogość oraz nabywają kompetencje do radzenia sobie z sytuacjami kryzysowymi. Nasi specjaliści dzielą się wiedzą, jak w kryzysie rozstania skupić uwagę na dziecku i jego potrzebach, co jest dużym wyzwaniem w kontekście odczuwanego bólu i cierpienia.

CELE:

Zdobycie kompetencji do radzenia sobie z sytuacjami kryzysowymi.

Poznanie narzędzi umożliwiających pracę z emocjami i mechanizmów rządzących zachowaniem w czasie kryzysu rozstania.

Nauczenie się, jak wspierać dziecko i rozpoznawać jego potrzeby w sytuacji rozwodu rodziców. Odnalezienie zasobów, które pomogą rozpocząć nowy etap życia.

INWESTYCJA I ZAPISY:

Miesięczny koszt (2 spotkania trwające po 1,5 h) wynosi 300 zł. 1 zajęcia w ramach grupy wsparcia kosztują 150 zł. Obowiązuje konsultacja indywidualna przed rozpoczęciem grupy w cenie: 120 zł.


W celu rezerwacji miejsca w grupie prosimy o kontakt: poradnia@fortismentis.pl, tel. +48 887 807 780