Młodzieżowa grupa psychoedukacyjna

Trwają zapisy do grupy!  

Ilość miejsc ograniczona

 

Pomoc w burzliwym okresie dorastania - Młodzieżowa Grupa Psychoedukacyjna

Wiek dojrzewania jest wiekiem zmian. Zmienia się wszystko, ciało, samopoczucie i samoocena. W dodatku wahania nastroju następują czasami w błyskawicznym tempie. Nastolatki często podkreślają, że same siebie nie rozumieją, ich emocje nawet im samym wydają się nieadekwatne. Chcąc za nimi nadążyć, niekiedy wpadają w rozmaite tarapaty. Burza uczuć, wątpliwości co do swojej wartości, ogromna potrzeba towarzystwa rówieśników lub przeciwnie, całkowite wycofanie ze środowiska, to typowe problemy dorastających osób. Z kolei dorośli oczekują, żeby nastolatek szybko wyciągnął wnioski, zrozumiał coś, poprawił, „ogarnął się”. Dojrzałość wymaga jednak czasu i doświadczeń.

Wsparcie doświadczonego psychologa w Młodzieżowej Grupie Psychoedukacyjnej

W teorii rozwoju psychospołecznego, wiek dorastania to kryzys tożsamości, moment, gdy następuje rozproszenie ról, w którym badamy i sprawdzamy różne swoje funkcje, przybieramy różne twarze. Może się to przejawiać na przykład przynależnością do subkultur, słuchaniem konkretnej muzyki, a pół roku później  odżegnywaniem się od tego. To także zmiany środowiska towarzyskiego, zmiany profilu klasy, itp. Wszystko po to, aby mówiąc obrazowo, złożyć się w całość.

Może się więc zdarzyć, że nastolatek ma trudności z tyloma spotykającymi go zmianami, wymaganiami czy zdarzeniami.

Możliwość poznania i weryfikowania swoich emocji, przeżywania doświadczeń emocjonalnych i społecznych w bezpiecznym środowisku daje młodzieżowa grupa wsparcia. Jest ona świetną przestrzenią do wymiany doświadczeń między rówieśnikami, sprawdzenia się w różnych rolach (słuchacza, opowiadającego czy doradcy) a jednocześnie skorzystania ze wsparcia psychologa młodzieży doświadczonego w pracy z dorastającymi ludźmi.

Terapeuta pomoże nastolatkowi rozumieć swoje emocje i wyrażać je w sposób konstruktywny. Jest również osobą bezstronną, w której młoda osoba może zyskać potrzebne oparcie i poczucie bezpieczeństwa.

Grupa ma na celu:

  • podniesienie jakości bycia w relacjach z innymi,
  • wymianę doświadczeń między rówieśnikami,
  • możliwość głębszego przyjrzenia się swojemu stylowi funkcjonowania,
  • pomaga odkryć swoje stałe wzorce zachowania i pracować nad nimi,
  • niesie wsparcie w trudnych chwilach i  pomaga w radzeniu sobie z trudnymi emocjami.

Młodzieżowa grupa psychoedukacyjna 
12 spotkań po 90 min w soboty 
I grupa: 12-14 lat
II grupa: 15-17 lat
Cena: 1200 zł
Obowiązuje konsultacja wstępna (120 zł) 
6-8 osób w grupie
Ilość miejsc ograniczona!

Nasza poradnia psychoterapeutyczna oferuje również psychoterapię młodzieży.