Dziecko w terapii-grupa wsparcia dla rodziców

Dziecko w terapii- grupa wsparcia
Prowadząca: Ewa Tarasewicz
Start: listopad 2022
dwa piątki w miesiącu
godzina: 18:00-19:30

GRUPA WSPARCIA DLA RODZICÓW DZIECI W TERAPII POTRZEBY RODZICÓW DZIECI UCZESTNICZĄCYCH W PROCESIE TERAPII

Rodzina jest pierwszym i niezwykle ważnym środowiskiem rozwoju każdego dziecka, także tego w terapii. To ona w dużej mierze kształtuje postawy młodych ludzi oraz jest świadkiem i odbiorcą różnych zachowań. Problemy dzieci nie są oderwane od ich domów i naturalnie dotyczą wszystkich członków rodziny. Opiekunowie odpowiednim postępowaniem mogą korzystnie wpłynąć na proces terapeutyczny najmłodszych . Nie można jednak zapomnieć, że sami także potrzebują profesjonalnego wsparcia, które będzie odpowiedzią na ich potrzeby: poznawcze, dystansu psychicznego, bezpieczeństwa oraz szacunku i uznania. Terapeuci powinni być wrażliwi na emocje opiekunów, którzy nierzadko czują się bezradni, niekompetentni, nierozumiani.

WSPARCIE DOŚWIADCZONYCH TERAPEUTÓW Z FORTIS MENTIS W WARSZAWIE

W Fortis Mentis prowadzimy grupę wsparcia dla rodziców dzieci w terapii. Tworzymy bezpieczną przestrzeń do wymiany doświadczeń i rozmów. Nasi specjaliści radzą, jak komunikować się z dzieckiem, które jest w trakcie terapii oraz jak motywować je do pracy nad sobą, bez wywierania presji. Tłumaczą, na czym polegają poszczególne etapy leczenia i jakie skutki za sobą niosą.

W czasie spotkań pomagamy nazwać i zrozumieć emocje, które towarzyszą całej rodzinie, gdy jeden z jej członków korzysta z pomocy psychologicznej i/lub psychoterapeutycznej. Uczymy dawania sobie przyzwolenia na przeżywanie po swojemu tego, co się dzieje, równocześnie uświadamiając, że rodzice nie są odosobnieni w tych sytuacjach i powinni otwierać się na pomoc z zewnątrz.

CELE:

Nauka odpowiedniej komunikacji z dzieckiem, które jest w trakcie terapii.

Zdobycie narzędzi, które pozwolą motywować dziecko do zmian.

Nazwanie i zrozumienie emocji, które towarzyszą całej rodzinie, gdy jeden z jej członków korzysta z pomocy psychologicznej i/lub psychoterapeutycznej.

Zapoznanie rodziców ze wszystkimi etapami procesu terapeutycznego.

INFORMACJE ORGANIZACYJNE:

Prowadząca: Ewa Tarasewicz – doświadczona psycholog i psychoterapeutka, nauczycielka metod japońskiej psychologii, która w pracy terapeutycznej kieruję się głównie łagodnością i małymi krokami ku zmianie.

Spotkania grupy wsparcia rozpoczynają się w listopadzie 2022 roku, a kończą w czerwcu 2023 roku. Odbywają się w naszej Poradni Psychoterapeutycznej na Żoliborzu w dwa piątki w miesiącu. Grupa ma charakter zamknięty.

INWESTYCJA I ZAPISY:

Miesięczny koszt spotkań (2 spotkania trwające po 90 minut) wynosi 300 zł. Obowiązuje konsultacja indywidualna przed rozpoczęciem grupy w cenie: 120 zł.

W celu rezerwacji miejsca w grupie prosimy o kontakt: poradnia@fortismentis.pl, tel. +48 887 807 780