Psychoterapia par Żoliborz

czas trwania: 75 minut

 

W jaki sposób psychoterapia par pozwala rozwiązywać problemy w związku?

Terapia pozwala na rozwiązywanie problemów w związku poprzez uzdrawianie relacji między partnerami. Umożliwia przebudować związek tak, by na nowo zaczął właściwie funkcjonować. Terapia dla par poprawia język i styl komunikacji między partnerami, uczy, jak znajdować kompromisy oraz właściwie odczytywać reakcje drugiej osoby. Dzięki pracy z terapeutą partnerzy dowiadują się, jak wychodzić z trudnych sytuacji oraz jak w konstruktywny sposób wyjaśniać nieporozumienia. Udział w terapii dla par Żoliborz ułatwia wzajemne porozumienie i umożliwia znalezienie źródła problemów, w czym bardzo pomaga zewnętrzna perspektywa specjalisty.

Na czym skupia się terapia dla par w Fortis Mentis?

Terapia dla par polega na trwających 75 minut spotkaniach z terapeutą, które odbywają się raz na dwa tygodnie. W trakcie sesji partnerzy mogą uzyskać wsparcie w zakresie:

  • rozwiązywania konfliktów i dotykających związek problemów

  • radzenia sobie w sytuacjach szczególnie trudnych, takich jak zdrada czy rozwód

  • pracy nad sobą i związkiem

  • poszukiwania sposobów na zbliżenie się i poprawę relacji w wypadku występowania dysharmonii w związku

Nasza poradnia psychoterapeutyczna oferuje również psychoterapię okołoporodową Żoliborz, a także grupę wsparcia dla rodziców w konflikcie rozwodowym. 

Kiedy warto zgłosić się na terapię dla par?

Z terapii dla par warto skorzystać w sytuacji, w której komunikacja między partnerami nie przebiega właściwie. Trudności w porozumieniu prowadzące do częstych kłótni i rzucania wzajemnych oskarżeń mogą być sygnałem, że należy poszukać wsparcia. Przesłankami do rozpoczęcia terapii dla par są również problemy z zaufaniem i brak szczerości w komunikacji między partnerami. Rozmowa z terapeutą jest przydatna także w sytuacji, w której partnerzy nie zaznają trudności, lecz chcą po prostu lepiej zrozumieć potrzeby drugiej osoby, by poprawić jakość związku.

Kiedy rozważyć terapię małżeńską?

Podjęcie decyzji o poszukiwaniu pomocy terapeutycznej nie jest proste. Terapia małżeńska jest jednak konieczna, jeśli związek nie funkcjonuje dobrze od dłuższego czasu, a małżonkowie nie wiedzą, w jaki sposób rozwiązać swoje problemy i wyjść z kryzysu.

Czym jest terapia małżeńska?

Terapia małżeńska to cykliczne spotkania z psychoterapeutą, w których para uczestniczy wspólnie, aby rozwiązać problematyczne kwestie i dojść do porozumienia. Terapia ma na celu uzdrowić relację i ułatwić zrozumienie wszystkich emocji, uczuć oraz potrzeb, a także poprawić komunikację pomiędzy partnerami, aby w przyszłości potrafili samodzielnie znaleźć kompromis i wyjście z konfliktu.

Psychoterapia małżeńska uświadamia, w jaki sposób wyrażać swoje pragnienia, a jednocześnie jak właściwie odczytywać uczucia drugiej strony, aby w sposób konstruktywny zażegnać konflikt i wyjść z małżeńskiego kryzysu. Znalezienie porozumienia w małżeństwie jest kluczowe, dlatego też terapia par skupia się nad zmianą postępowania każdego z małżonków, co w efekcie prowadzi do pogłębienia się relacji na wielu płaszczyznach i przebudowania sposobów komunikacji.

Kto powinien zgłosić się na terapię małżeńską?

Jednym z sygnałów o rozpoczęciu terapii małżeńskiej są nieustające konflikty, których pomimo wielu prób nie udało się zażegnać. Na terapię powinny przede wszystkim zgłosić się partnerzy, którzy:

  • pragną pracować nad związkiem poprzez pogłębianie więzi, relacji, ale także szukają sposobu na nawiązanie lepszej komunikacji,
  • nie potrafią rozwiązać konfliktów i problemów, które wpływają negatywnie na ich małżeństwo,

  • nie potrafią poradzić sobie w bolesnych sytuacjach jak zdrada, nadmierna zazdrość i kontrola,
  • rozważają rozwód, ale pragną poprawić i uratować swoją relację.

Z terapii małżeńskiej warto skorzystać, jeśli komunikacja nie przebiega w sposób satysfakcjonujący dla żadnej ze stron – zwłaszcza jeśli padają przykre słowa, a wzajemne oskarżenia prowadzą do częstych i intensywnych kłótni. Terapia dla par pozwoli lepiej zrozumieć się wzajemnie i znacznie poprawić relację.

Terapia małżeńska w Warszawie

Psychoterapia małżeńska to pierwszy krok do tego, aby wspólnie z partnerem nauczyć się nowych sposobów komunikacji i rozwiązać problemy, które doprowadziły Was do tego momentu. Jeśli zatem zmagacie z kryzysem w małżeństwie, wywołanym przez przykre i bolesne doświadczenia, terapia małżeńska pomoże Wam lepiej zrozumieć swoje emocje i poznać uczucia partnera. Aby nauczyć się lepszej komunikacji, niezbędna jest do tego pomoc terapeuty, specjalizującego się w prowadzeniu sesji dla par.