Mindfulness

Prowadzący:
Ewa Orłowska

cykl trwa 9 spotkań, trwających 120 min
raz w tygodniu

Trening Mindfulness w Warszawie

Czym jest Mindfulness?

Mindfulness - to trening uważności, inaczej sztuka zwracania uwagi na nasze doświadczenia wtedy, gdy je przeżywamy, chwila po chwili, bez uprzedzeń, z ciekawością i akceptacją. Przeciwieństwem jest zamartwianie się tym, co się zdarzyło lub może się zdarzyć w przyszłości. Trening Mindfulness uczy, jak umiejętnie odpowiadać na to, co się dzieje w danej chwili, bez względu na to, czy postrzegamy to jako pozytywne lub negatywne. Badania naukowe z wykorzystywaniem skanerów mózgu wykazują, iż konsekwentne praktykowanie treningu uważności, Mindfulness wpływa na strukturę mózgu. Doskonali jakość naszych myśli, odczuć oraz empatię.

Jakie znaczenie ma Mindfulness?

Wykazano, że w przypadku dorosłych trening uważności Mindfulness poprawia zdrowie i samopoczucie. Osoby w różnym wieku, które przystąpiły do kursu treningu uważności Mindfulness w Warszawie, mówią, iż poprawił on ich umiejętności skutecznego uczenia się, myślenia, działania oraz odczuwania. Trening Mindfulness obniża poziom lęku.

Jak wygląda Mindfulness trening uważności w Warszawie?

Trening Mindfulness'u trzeba uczyć się w praktyce, poprzez doświadczanie. W miarę nauki uczeń/ uczennica treningu Mindfulness w Warszawie staje się coraz bardziej uważny/a na tym wszystkim, co się faktycznie dzieje wokół. Zwraca uwagę na swój oddech, na odczucia cielesne, na myśli, a także na codzienne czynności (takie jak spacer czy jedzenie).