Konsultacje psychologiczne online

Konsultacja psychologiczna online to wygodna, skuteczna i coraz bardziej popularna forma pomocy, z której możesz skorzystać bez względu na to, gdzie się znajdujesz. Wystarczy połączenie internetowe, by móc porozmawiać z zaufanym Specjalistą w dogodnym dla siebie czasie i miejscu. Jeśli dużo podróżujesz lub masz napięty grafik i nie chcesz tracić czasu na dojazdy czy stanie w korkach, to idealnym rozwiązaniem będzie konsultacja psychologiczna. Na czym polega i jak się do niej przygotować?

Potrzebujesz pomocy psychologicznej?

Umów wizytę już dziś

Co to jest konsultacja psychologiczna online i na czym polega?

Przede wszystkim warto wiedzieć, co to jest konsultacja psychologiczna i na czym polega. Konsultacja psychologiczna online przebiega tak samo, jak tradycyjna wizyta w gabinecie psychologa, z tą różnicą, że odbywa się zdalnie – za pomocą wideokonferencji, która umożliwia osobiste i bezpieczne spotkanie, pomimo fizycznej odległości. Podczas konsultacji psycholog zbiera podstawowe informacje na temat Twojego codziennego funkcjonowania i potencjalnych trudności, z jakimi się zmagasz. Na ich podstawie określa naturę problemu, dobiera odpowiednią formę pomocy czy kieruje do innego Specjalisty – może to być np. psychoterapeuta online lub konsultacja psychiatryczna. 

Konsultacja psychologiczna online – kiedy warto się na nią zdecydować?

Zdrowie psychiczne jest równie ważne jak zdrowie fizyczne. Często jednak sygnały, które świadczą o problemach w tej sferze, bagatelizujemy lub spychamy na drugi tor. Ignorowanie ich może prowadzić do pogłębienia problemów, dlatego tak ważne jest, aby zwracać uwagę na różne symptomy i odpowiednio na nie reagować. Sygnały, które powinny skłonić Cię do umówienia wizyty to m.in.:

  • zaburzenia odżywiania i snu;
  • lęki i fobie, które przeszkadzają w codziennym funkcjonowaniu;
  • poczucie wypalenia zawodowego;
  • trudności w relacjach z innymi;
  • brak satysfakcji z relacji zarówno rodzinnych, jak i partnerskich;
  • poczucie braku sensu we wszystkim, co robisz;
  • chroniczny stres lub zmęczenie, spadek nastroju, brak motywacji do podjęcia działań;
  • poczucie samotności.

Dbaj o siebie i swoje zdrowie psychiczne – zasługujesz na to, aby czuć się dobrze!

Konsultacja psychologiczna a psychoterapia – poznaj różnice

Ważne, by poznać różnice między konsultacją psychologiczną a psychoterapią. Konsultacja psychologiczna online to zazwyczaj jednorazowe lub krótkoterminowe spotkanie z psychologiem, podczas którego ma on możliwość oceny Twojego stanu psychicznego, zrozumienia problemów i zidentyfikowania potrzeb. Jeśli uzna, że Twoje trudności wymagają dłuższego i bardziej intensywnego wsparcia, może skierować Cię na psychoterapię. 

Psychoterapia indywidualna to natomiast dłuższy proces, który obejmuje regularne spotkania z psychoterapeutą. Podczas sesji terapeutycznych będziecie wspólnie pracować nad zrozumieniem źródeł Twoich problemów i wypracowaniem strategii radzenia sobie z nimi. Dzięki psychoterapii możliwe jest m.in. leczenie depresji, zaburzenia nastroju, lęków, zaburzeń odżywiania czy problemów w relacjach. 

Jak przebiega konsultacja psychologiczna online?

Pierwsza wizyta u psychologa może budzić mieszane uczucia. Z jednej strony pojawia się lęk przed nieznanym, z drugiej – nadzieja na pomoc i rozwiązanie trapiących problemów. Jak więc wygląda konsultacja psychologiczna i czego można się po niej spodziewać?

Psycholog rozpocznie spotkanie od zadania pytań dotyczących celu Twojej wizyty. Co Cię skłoniło do kontaktu? Z jakimi trudnościami się borykasz? Jak długo je odczuwasz? Istotne będą także informacje o Twoim samopoczuciu, zarówno psychicznym, jak i fizycznym. Psycholog będzie chciał wiedzieć, czy doświadczasz objawów takich jak np. lęk, smutek, problemy ze snem, bóle somatyczne czy zaburzenia apetytu. Aby lepiej zrozumieć kontekst Twoich problemów, może zapytać również o Twoją przeszłość, w tym dzieciństwo, relacje rodzinne i doświadczenia zawodowe. Specjalistę będą interesowały także Twoje dotychczasowe metody radzenia sobie z problemami – które z nich okazały się skuteczne, a które nie, oraz jakie masz oczekiwania wobec terapii.

Pamiętaj, że nie ma dobrych ani złych odpowiedzi. Podczas konsultacji psychologicznej najważniejsza jest szczerość i otwartość. Im więcej informacji o sobie przekażesz, tym lepiej psycholog będzie mógł dopasować swoją pomoc do Twoich indywidualnych potrzeb.

Konsultacja psychologiczna – cennik

Konsultacja psychologiczna online w Fortis Mentis to wygodna, bezpieczna i równie skuteczna forma terapii, jak spotkanie w gabinecie. Nasza poradnia psychologiczna Warszawa Fortis Mentis tworzy bezpieczną przestrzeń do otwartej rozmowy i dzielenia się problemami. Skorzystaj z oferty naszych Specjalistów – umów się już dziś na konsultację psychologiczną online dla dzieci, młodzieży lub dorosłych.
Rozumiemy, że cena może być istotnym czynnikiem dla wielu osób zainteresowanych skorzystaniem z konsultacji psychologicznej. Cennik usług znajdziesz na naszej stronie internetowej. W zakresie naszych usług jest również m.in. psychoterapia humanistyczno-egzystencjalna, psychoanalityczna, psychodynamiczna czy terapia poznawczo-behawioralna Warszawa. Jeśli masz dodatkowe pytania lub wątpliwości, nasz zespół obsługi klienta jest zawsze gotowy do pomocy i udzielenia wszelkich niezbędnych informacji.

Umów wizytę

Potrzebujesz pomocy
psychologicznej?

Umów wizytę